Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Basha në Ndroq, banorja ia thotë copë se ka ‘idhull’ Halim Kosovën: Pra doktori të paska shpëtu jetën (E PLOTË-VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

b292091108b41fd810aea6aae88883ea

Kryetari i PD Lulzim Basha sot ka zhvilluar një takim me banorët në Ndroq, ku ka folur në lidhje me vështirësitë me të cilat përballen fshatarët në këtë periudhë pas pandemisë.

‘Situata në Kalaç shumë e vështië. Shteti ka braktis gjysmën e popullsisë në fshtat’, tha Basha.

Por gjatë një bisede me 2 banore të zonës, Basha ka bërë batuta ku është përfshirë dhe doktor Halim Kosova, i cili  e shoqëronte.

Vajza e cila ishte në bisedë me Bashën ka thënë se kur të rritet do të bëhet si doktor Kosova.

Pjesë nga biseda e Bashës:

Vajza: Kur shkova në Gjimanz kam hasur vështirësi se vija nga një zonë e panjohur për qytetin.

Sapo vij nga shkolla jam këtu dhe në darkë bëj detyrat dhe mësoj. Smë del koha ditën dhe studioj natën deri në orën 3. Dua të bëhem kirurge si doktor Halimi.

Basha: E kemi këtu doktor Halimin. Doktor Halimi hajde pak.

Vajza: Doktor Halimi më ka shpëtu jetën

Basha: Ashtu ë… Po po. Ja ku e kemi doktor Halim kosovës është një hero në këtë zonë. Pra të paska shpëtu jetën dmth. Doktor e mban mend

Vajza: Doktori skujtohet, por kujtohem unë. Doktori ka ardh për fushatën elektorale kur ishte kandidat për kryetar bashkie dhe unë e prita. Po ska gjë edhe nëse doktori skujtohet kujtohem unë…

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img