Tirana
few clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
56 %
4.6kmh
20 %
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Basha në Francë, takon kryetarin e Kuvendit të Kosovës: Mirënjohës ndaj partnerëve europianë dhe amerikanë për vëmendjen e shtuar për marrëveshjen me Serbinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë Asamblesë Parlamentarë të Këshillit Evropian, ka takuar edhe kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

Përmes një postimi në “Facebook”, Basha shkruan se me Konjufcën biseduan lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë dhe dhe veçanërisht në kuadër te Asambleja Parlamentare të Këshillit të Evropës, për hapat, bashkëpunimin dhe koordinimin për anëtarsimin në këtë institucion.

Basha thekson se investimi në Kosovën e pavarur, në Kosovën anëtare të NATO-s, dhe BE është investimi më i suksesshëm global e në veçanti i demokracive perëndimore.

“Kënaqësi të takohesha me kryetarin e Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca. Biseduam për zhvillimet në Kosovë dhe veçanërisht në kuadër te Asambleja Parlamentare të Këshillit të Evropës, për hapat, bashkëpunimin dhe koordinimin për anëtarsimin në këtë institucion.

Mirënjohje miqve dhe partnerëve europianë 🇪🇺 dhe amerikanë 🇺🇸 për vëmendjen e shtuar, për arritjen e një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë.

Investimi në Kosovën e pavarur, në Kosovën anëtare të NATO-s, dhe BE është investimi më i suksesshëm global e në veçanti i demokracive perëndimore”, shkruan Basha.

Më shumë


spot_img

spot_img