Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Basha: Ndryshimet kushtetuese janë të domosdoshme për t’u rikthyer te demokracia, ky është vetëm hapi i parë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shkëputur një pjesë nga deklarata e tij për mediat ku shprehet se ndryshimet kushtetuese janë të domosdoshme për t’u rikthyer te demokracia, te ndëshkimi i korrupsionit në nivele të larta dhe te ndarja e politikës nga krimi.

Basha shton se ky është hapir i parë i cili më pas do të pasohet nga një paketë ndryshimesh kushtetuese të cilat do ti garantojnë vendit tonë ndarjen e pushteteve për të hapur rrugën drejt Bashkimit Evropian.

“Ndryshimet kushtetuese janë të domosdoshme për t’u rikthyer te demokracia, te ndëshkimi i korrupsionit në nivele të larta dhe te ndarja e politikës nga krimi. Ky është vetëm hapi i parë, ai do të pasohet nga një paketë e plotë ndryshimesh kushtetuese që do të kufizojnë dhe garantojnë ndarjen e pushteteve për t’i hapur Shqipërisë🇦🇱 rrugën drejt BE”, shprehet Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img