Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Basha MOHON urdhrin për bllokimin e zgjedhjeve: 30 qershori do jetë fundi i Edi Ramës (Sulmon keq mediat)

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të lejohen, nuk do të pranohen, nuk do të njihen”, kështu u shpreh në një prononcim për mediat kreu i PD, Lulizm Basha.

Kryedemokrati u pyet edhe për udhëzimin e publikuar në media, për tw penguar 30 qershorin, ndërsa e hodhi poshtë duke u shprehur se nuk është i vërtetë.

“Ku e ke marrë këtë informacionin? Në cilat media? Natyrisht që është një prodhim i mercenarëve poltikë të Edi Ramës është një mashtrim total që i bëhet për shërbim të Edi Ramës. S’ka zgjedhje në 30 qershor, shumë pak njerëz nuk e kanë kuptuar këtë. Votime bën edhe Korea e Veriut. Zgjedhje pa opozitën nuk do të ketë, nuk do të lejohen, nuk do të pranohen, nuk do të njihen. Dekreti i presidentit qartësisht ka çdekretuar datën 30. Çdo hap i Ramës, janë të paligjshme, ndërkohë që Aleaca qytetare është vendosur të mbrojë demokracinë”, tha Basha.

Më tej kreu i PD, u shpreh se 30 qershori e ka një domëthënie që sipas tij është fundi i regjimit të Edi Ramës.

“Konfirmimi është i qartë dhe i printuar e zezë mbi të bardhë, 30 qershori nuk është datë zgjedhjesh. Kjo betejë ka një përfundim, fundin e regjimit autokratik të Edi Ramës. 30 qershori e ka një domethënie, është dita kur nis fundi i regjimit të Edi Ramëss.

Aleanca e qytetarve është në këmbë shumë prej tyre kanë dalë publikisht, ndonëse shumë mendia i censurojnë. 

Merereni shikojeni çfarë shkruajnë këtë intelektualë. Nëse ju lënë pronarët që u marrin shukat me lekë shqiptarëve, se deri më tani nuk iu kanë lënë. Asnjë nga televizionet kombëtare nuk e pasqyron p.sh lëvizjen ‘Edhe unë’. Dy veglat qorre të propagandës së Edi Ramës Tv Klan dhe Top Cahnnel nuk e paqyron. Top Channel ka rënë njëherë brenda fare se ka nja tre ditë që nuk jep asnjë aktivitet të opozitës duke vërtetuar se nuk është gjë tjetër vecse një vegël qorre e paguar nga paratë e shqiptarëve. Klani është treguar më i zgjuar se na ka pasqyruar por, rrugë e mbarë i qoftë perfekt për ne vetëm sa ka provuar se në ca bataku kanë rënë këto media. Ne do i çlirjmë këto media për respekt të gazetarëve që kam përreth dhe të operatorëve që kam përballë, tha Basha. 

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img