Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Basha mesazh të fortë Ramës: Merr përgjegjësitë për dështimet dhe jep dorëheqjen! Ka ardhur koha që Shqipëria të ketë një kryeministër të vërtetë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3d7b82be032387c76e2a0a09e2b2f429

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale i është drejtuar me një mesazh të fortë kryeministrit Edi Rama.

Ai i kërkon Ramës të marrë përgjegjësitë për dështimet dhe të japë dorëheqjen, pas për 8 vite Shqipëria nuk ka bërë as edhe një hap para.

Basha thotë se akuzat e Ramës ndaj tij tregojnë vetëm sjelljen prej humbësi të kryeministrit, ndërsa shton se ka ardhur koha që Shqipëria të ketë një kryeministër të vërtetë.

“Është qesharake se si njeriu që e ka lënë Shqipërinë prej 8 vjetësh vend numëro e nuk ka bërë as edhe një hap para, i lejon vetes të merret me mua, në vend që të marrë përsipër përgjegjësitë për dështimet e tij e të japë dorëheqjen.

Unë nuk kam ndërmend të bëhem pjesë e kësaj loje. Kjo është sjellja tipike e humbësit që akuzon këdo dhe nuk pranon asnjë përgjegjësi për vete. Shqiptarët janë ngopur me të dhe llojin e tij.

Para 8 vjetësh shqiptarët në vend të një kryeministri, morën një aktor estrade që e la Shqipërinë vendnumëro. Estrada e Ramës po ju kushton shqiptarëve shumë shtrenjtë.  Ka ardhur koha që Shqipëria të ketë një kryeministër të vërtetë. Me 25 prill Rama humb dhe Shqipëria fiton”, shkruan Basha.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img