Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Basha me urgjencë tek ‘Unaza e Re’: Ky është një urdhër politik i ardhur nga rama dhe Lleshaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Banorët e Astirit po vazhdojnë  edhe mbrëmjen e sotme  protestën e tyre, ku  kërkojnë dëmshpërblim sipas vlerës së tregut për banesat si dhe anulimin e projektit të ‘Unazës së Madhe’.

 

Banorëve i është bashkuar edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili deklaroi se atyre gjatë pasdites së sotme i kanë shkuar shumë forca policie për t’i arrestuar. 

Basha u shpreh se në burg duhet të ishte Damian Gjiknuri dhe ky është një urdhër politik i ardhur nga Lleshaj dhe Rama.  

‘Pushteti ilegjitim i ngritur mbi votën e vjedhur nga bandat po i shërben bandave. Policia kishte marrë urdhër të shoqëronte banorët që kanë 4 muaj që protestojnë për aferën që Damian Gjinkuri duhet të ishte në burg dhe Edi Rama të merrej i pandehur. Një urdhër politik i ardhur nga nivele të larta, supozohet Lleshaj dhe Rama për të kryer akte terrori. Kur bisha plagoset bëhet më e rrezikshme. Këta e kanë kuptuar që po ju vjen fundi. Këta kanë dalë nga bandat dhe ju shërbejnë bandave ‘, tha Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img