Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha me premtime ‘utopike’: Infermierët do e kenë rrogën 700 euro, mjekët 1200 euro, nuk do e braktisin vendin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

79603c836ca215f0824870e46cfc4c09

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka publikuar një video, një pjesë nga prezantimi i programit të tij ekonomik.

Lideri opozitar premton se paga e infermierëve do të bëhet 700 euro dhe e mjekëve 1200 euro. Sipas tij, kjo është një nga arsyet se pse bluzat e bardha nuk do ta braktisin më vendin.

“Në programin tonë “Shqipëria fiton Shëndetësinë”, paga e infermierëve do të bëhet 700 euro dhe e mjekëve 1200 euro. Ne do të rrisim numrin e mjekëve dhe do të hapim një fakultet të ri mjekësor në Shqipëri. Mjekët dhe infermierët nuk do ta braktisin më vendin”, shkruan Basha krahas videos në facebook.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img