Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Basha mbledh në seli anëtarët demokratë të Komisionit të Ligjeve, pritet finalizimi i amendamenteve për 3 nismat e PD

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur në selinë e Partisë Demokratike anëtarët demokratë të Komisionit të Ligjeve.

Në këtë mbledhje pritet të finalizohen amendamentet për 3 nismat e PD-së: Zhbërjen e ndryshimeve Kushtetuese të 30 qershorit; Vettingu për pasuritë e politikanëve; Reforma Territoriale.

Pritet që ditën e nesërme Partia Demokratike tí dorëzojë këto amendamente në Kuvend, ku do të diskutohen dhe më pas do të votohen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img