Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Basha mbledh menjëherë Kryesinë e PD, pas kthimit nga Vjena

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

493fdbe59200a3be2c950672875e2219

Kreu i Partisë Demokratike ka mbledhur kryesinë e kësaj force politike në selinë blu.

Në mbledhjen që ka nisur pak minuta më parë pritet të diskutohet për hapat e radhës që do të ndërmarrë opozita pas vendimit radikal të dorëheqjes masive nga mandatet e deputetit.

Kujtojmë se mëngjesin e sotëm Basha udhëtoi drejt Vjenës ku zhvilloi një takim me kreun e asamblesë parlamentare të OSCE. Ndërkombëtarët, SHBA dhe Bashkimi Europian, përfshi edhe OSBE-në kanë shprehur hapur kundërshtinë për “djegien” e mandateve të opozitës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img