Hapësire reklamuese

Politikë

“Basha legen politik”, debat mes analistit dhe Zekthit: Gjuhë normale është kjo?

Shkruar nga Newsbomb
“Basha legen politik”, debat mes analistit dhe Zekthit: Gjuhë

Në studion e “Open” është duke u diskutuar për kaosin në sesionin e parë parlamentar, si dhe për situatën e opozitës.

Në studio ka pasur një përplasje mes analistëve Arion Sulo dhe Fitim Zekthi. Sulo ka përdorur një gjuhë disi të papërshtatshme pasi kreun e PD, Lulzim Bashën e ka quajtur “legen politik”, gjë që ka shkaktuar edhe debat.

Pjesë nga debati në News 24:

Sulo: Ai le të rrijë dhe këta të mos bëjnë gjë.

Zekthi: Ke nevojë për njerëzit, të të mbështesin.

Sulo: Ai e mori Bashën si legen e vuri aty të fitojë zgjedhjet

Zekthi: Të flasësh me këtë gjuhë… Nëse ti thua se ky është legen dhe ai jo.

Sulo: Legen politik, patjetër, është zari i atij.

Zekthi: Është gjuhë normale kjo mo Arion?

Sulo: Lëre gjuhën, e marr unë përsipër. Zar politik i tij. Përgjigju debatit? A duhet të jetë Alibeaj bashkëkryetar?

Zekthi: Po patjetër.

Sulo: Kë përfaqëson mo, sa deputetë përfaqëson?

Zekthi: Keni një narracion sikur keni të vërtetën universale, ajo që thoni është e vërteta. M

Sulo: Është shembulli i një zari politik, merr vulën, paratë dhe rri aty.

Zekthi: Kjo narrativë që ai që nuk është me mua është legen është e Enverit dhe Leninit.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese