Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Basha kujton masakrën e Srebenicës: PD do të paraqesë në Kuvend rezolutë për të dënuar genocidin serb në Kosovë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Patrisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar 26-vjetorin e masakrës së Srebenicës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i selisë blu është shprehur se ky akt genocidal duhet të njihet dhe të dënohet si i tillë nga e gjithë bota.

Ai shton se PD do të paraqesë në Kuvend një rezolutë për të dënuar genocidin serb në Kosovë.

“Masakra e Srebenicës është një akt genocidal i cili duhet të njihet dhe të dënohet si i tillë nga bota e civilizuar. Shqipëria duhet të ketë kurajon dhe pavarësinë për ta dënuar atë dhe genocidin serb në Kosovë, mbi të cilin @pdshqiperi do të paraqesë në Kuvend një resolute”, shkruan ai.

Më shumë

spot_img
spot_img