Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Basha kujton Ibrahim Rrugovën: Mirënjohje presidentit historik, frymëzim i pashtershëm për të nesërmen europiane të Kosovës

Lajme të ngjashëm

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rrogova në 17-vjetorin e vdekjes.

Basha me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se Rrugova është lideri që i dha zë aspiratës shekullore të Kosovës për liri dhe pavarësi.

“Mirënjohje të përjetshme presidentit historik Ibrahim Rugova, liderit që i dha zë aspiratës shekullore të Kosovës për liri dhe pavarësi, arkitektit të Kosovës së pavarur, demokratike dhe Euro-Atlantike, frymëzim i pashtershëm për të nesërmen europiane të Kosovës dhe mbarë kombit” shkruan Basha në postimin e tij.

Më shumë