Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Basha kujton Ditën Kombëtare të Rinisë: 8 Dhjetori 1990, dita që ndau të shkuarën nga e ardhmja

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përkujtuar Ditën e Rinisë 8 Dhjetorin.

Përmes një postimi në “Facebook”, Basha shkruan se 8 Dhjetori 1990, ishte dita që ndau të shkuarën nga e ardhmja, është vepra më e bukur e rinisë shqiptare, frymëzimi më i madh për çdo të ri dhe pikënisja e rrugëtimit të Shqipërisë europiane.

Basha shton se dita e rinisë nuk është vetëm një datë historike por është inkurajim për çdo brez për të mos ndaluar, as dorëzuar para vështirësive, po për t luftuar ashtu si 32 vite më parë, për një Shqipëri më demokratike, një Shqipëri si gjithë Europa.

Postimi i plotë:

8 dhjetori 1990, dita që ndau të shkuarën nga e ardhmja, është vepra më e bukur e rinisë shqiptare, frymëzimi më i madh për çdo të ri dhe pikënisja e rrugëtimit të Shqipërisë europiane 🇦🇱🇪🇺

#Ëndrra e Shqipërisë europiane që ngriti në këmbë studentët #32vjet më parë, mbetet jo vetëm ëndrra më e bukur dhe më përbashkuese e brezave, por edhe më frymëzuesja e rinisë së sotme!

 

Prandaj dita e rinisë nuk është vetëm një datë historike. Është inkurajim për çdo brez për të mos u ndalur, as dorëzuar para vështirësive, por për të luftuar ashtu si 32 vite më parë, për një Shqipëri demokratike, një Shqipëri si gjithë Europa!

Më shumë


spot_img

spot_img