Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Basha kujton Adem Jasharin: 28 Nëntori është ditëlindja e komandantit legjendar të UÇK-së, lavdi përjetë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë ka kujtuar edhe komandantin legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jasharin, i cili lindi ditën e Flamurit.

Përmes një postimi në “Facebook”, Basha shkruan para sakrificës së tij dhe të familjes Jashari sot me nderim dhe mirënjohje të thellë kombëtare.

“Kombi shqiptar bashkohet me 28 Nëntor në festë dhe në nderim të sakrificës shumëshekullore të shqiptarëve për Liri dhe Pavarësi.

28 Nëntori është edhe ditëlindja e komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari, para sakrificës së të cilit dhe të familjes Jashari përkulemi sot me nderim dhe mirënjohje të thellë kombëtare.

Lavdi përjetë Adem Jasharit!

Lavdi përjetë Dëshmorëve të Kombit!”, shkruan Basha.

LEXO EDHE: Lindi ditën e Flamurit kombëtar, Rama kujton Adem Jasharin: Vdiq për të jetuar përgjithmonë si legjendë e gjallë

 

Më shumë


spot_img

spot_img