Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

BASHA kthehet te legalizimet: RAMA mashtroi dhe u grabiti tokat shqiptarëve (MESAZHI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

830b8b0757422408f270e15a0e76f2f0

Kreu i PD-së Lulzim Basha sulmoi sërish kryeministrin Rama për mashtrimet me legalizimet falas të banesave.

Në një postim të fundit në profilin e tij në Facebook, lideri i opozitës akuzon kreun e qeverisë se mashtroi qytetarët shqiptarë për 6 vite me legalizimet falas të banesave duke ua shkatërruar dhe grabitur tokat. Sipas Bashës, Rama ka përdorur dhunë policore për të shkatërruar banesat.

Reagimi i liderit demokrat vjen kur sot IKMT-ja po vazhdon fazën e dytë të shembjeve të ndërtimeve pa leje në bregdetin e Radhimës dhe Orikumit, ku disa prej pronarëve janë konfliktuar fizikisht me efektivët e policisë, të cilët kanë mbërritur në ndihmë të punonjësve të IKMT-së.

Postimi i Lulzim Bashës:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img