Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Basha: Këtë krizë nuk na e solli pandemia, por Edi Rama

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a8d0f98fa4fc66d8d89131783741e56f

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha fajëson drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama lidhur me gjendjen aktuale ekonomike të vendit sot.

Ai thotë se në këtë krizë të thellë nuk na solli pandemia, por Edi Rama, i cili sipas kreut demokrat  premtoi uljen për 97% të taklsave dhe gënjeu.

Ai thotë se plani i PD do e nxjerrë vendin nga kriza, duke hapur 110 mijë vende pune. Basha ka thënë sot se Ulja e taksës nga 15 në 9% do të jetë një çlirim i jashtëzakonshëm për financat e sipërmarrjes shqiptare.

Kështu sipas tij dhe planit të PD, Basha thotë se në xhepat e shqiptarëve do të mbeten më shumë para.

Më shumë

spot_img
spot_img