Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Basha injorohet nga drejtuesit e PD-së në Tiranë, sekretarja e degës 9 s’njeh shkarkimin: Nuk e dorëzoj detyrën!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtuesit e degëve të Partisë Demokratike vazhdojnë të injorojnë një urdhër të mbërritur nga kryetari “i shkarkuar”, Lulzim Basha.

Në urdhrin e mbërritur pranë sekretarëve të degëve, të firmosur nga kryedemokrati Basha, thuhet se ata janë shkarkuar. Sekretarja e degës 9 në Tiranë, Eda Grimçi thotë se nuk e njeh vendimin e Bashës dhe se nuk pranon të dorëzojë detyrën. Ajo shprehet se njeh si autoritet të vetëm Komisionin e Rithemelimit të PD.

“Të nderuar anëtarë të PD Dega 9,

Nuk njoh dhe nuk pranoj dorëzimin e detyrës te asnjë që është i shkarkuar nga Kuvendi Kombëtar. Njoh si autoritet të vetëm Komisionin e Rithemelimit të PD.

Jemi në kulmin e punës për organizimin e referendumit dhe nuk do të tradhtojmë vullnetin dhe misionin që na ka ngarkuar organi më i lartë i PD, Kuvendi i saj Kombëtar. Nga Eda Grimçi, Sekretare e Degës 9, Tiranë”, thuhet në reagimin e saj.

auto eda grimci1639507678
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img