Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

“Basha ik”, nisin protestat para PD, por kryedemokrati fik dritat dhe i mbyll derën e selisë “armiqve të brendshëm”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë nisur protetsat para selisë së PD, teksa qytetarët me në krye ish-kreun e PD-së Kukësit Ibsen Elezi, kërkojnë dorëheqjen e Lulzim Bashës, pasi humbi sërish zgjedhjet.

Bëhet me dije se kryedemokrati ka fikur dritën dhe i ka mbyllyr derën e Selisë blu dhe nuk ka lejuar që të hyjnë në ambiente Elezi.

Për media Elezi është shprehur se protesta për largimin e Bashës do të vijojnë dita-ditës derisa ai të largohet dhe t’i hapë rrugë ristrukturimit të partisë.

“Ata që s’na lënë ne të hyjmë në seli, nesër do bashkohen me ne. Në këto protestë i është bërë thirrje demkoratëve. Basha duhet të dorëhiqet. Sa më vonë aq më e turpshme do të jetë për të. Sot fillon lufta për demokracinë në PD. Ky është në pikë të hallit moj. Si fillon lufta pas 8 vitesh dështime. Turpi dhe frika është herën e parë. E kanë shkatërruar PD duke vrarë vlerat morale,” tha ia ndër të tjera.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img