Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha i rikthehet gafave, ngatërron datën e përfundimit të pelegrinazhit në Kishën e Laçit: Më falni se e kam mendjen te ditëlindja ime

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c20a14a032c9c9f068ef557b3bc69cea

Ditën e sotme kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vizituar Kurbinin pas vizitës në Shkodër.

Ai ka bërë një video live i rrethuar nga mbështetësit e tij, por ka bërë edhe një lapsus teksa fliste për pelegrinazhin në Kishën e Laçit.

Ai tha se pelegrinazhi përfundonte në 12 qershor, por qytetarët e korrigjuan dhe i thanë se data e saktë është 12 qershori.

Basha e ka kaluar me të qeshura, duke thënë se e kishte mendjen te ditëlindja e tij që ësht në datën 12 qershor, një ditë para përfundimit të pelegrinazhit.

u përshëndes nga Kurbini në këtë të martë që është të shenjtë për katolikët e lidhet me Kishën e Shna Ndout. Por është edhe e marta e parë e Shna Ndojit, që do përfundojë pelegrinazhin më 12 qershor kur Shqipëria do të marrë pjesë…, me 13, me 12 e kam mendjen…

Behari më korrigjon, me 12 është datëlindja ime, me 13 është nata e Shna Nojit”, tha Basha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img