Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Basha i refuzoi ftesën publike, Rama nuk i ndahet: Pse për ty janë më të rëndësishëm Saliu dhe Iliri? Shqiptarët duan bashkim…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama nuk i ndahet liderit të opozitës, Lulzim Basha.

Pas ftesës publike të bërë sot gjatë një interviste me gazetarin Denis Minga, ku i ofroi bashkëpunim pas 25 prillit, (PD si opozitë), Rama i “është vënë pas” sërish kreut të PD.

Ky i fundit deklaroi pak më herët në Twitter se kryeministri aktual kurrë nuk do të bëhet pas zgjedhjeve pjesë e qeverisë së Bashës, ndërsa Rama i shtron pyetjen: Po pse vallë janë më të rëndësishëm për ty Saliu dhe Iliri se sa Shqipëria Lulëzim?!

Rama: Po pse vallë janë më të rëndësishëm për ty Saliu dhe Iliri se sa Shqipëria Lulëzim?! Shqiptarët duan bashkim, duan që ne të gjithë të punojmë për ta dhe ekonominë e tyre përtej pandemisë, duke e lënë pas politikën e vjetër të sherrit, dasisë, konfliktit deri në absurd! Pse ti jo?

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img