Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha i përgjigjet Ramës për Reformën në Drejtësi: Kur të jem kryeminstër, do t’i mbaj duart larg nga drejtësia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

92d627cbc53ff281c03857b96a2640d7

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se nëse vjen në pushtet do t’i mbajë duart larg nga drejtësia.

Duke iu referuar deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili tha se nëse nuk votohet PS, do të marrë fund reforma në drejtësi, lideri demokrat u zotua të garantojë një pavarësi të plotë të këtij sistemi.

“Zotohem sot para jush se akti im i parë dhe i fundit si kryeministër do të jetë garantimi i pavarësisë së plotë të drejtësisë, me duart larg nga drejtësia, me funksionimin deri në fund të reformës në drejtësi dhe institucioneve”, shkruan Basha në Facebook.

Më herët Rama, me anë të një monologu, bëri thirrje që njerëzit të votojnë Partinë Socialiste, nëse duan që të vazhdojë reforma në drejtësi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img