Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha i përgjigjet Ramës: Banditët e tu kanë fshehur të dhënat, do t’i gjejmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

32289f063cc00f86258020c09d54aac9

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama lidhur me pretendimet për 19 deputetët e inkriminuar të PS-së. Në një reagim në “Facebook”, Basha shkruan se shumë zyrtarë kanë fshehur të dhënat, por PD do t’i gjejë dhe do i publikojë.

Reagimi i plotë i Lulzim Bashës:

Edvini deri ne 2002, apo Edi prej atij viti e ketej, duhej te kerkonte falje publikisht sot qe doli ne syte e shqiptareve se si ai ka zgjedhur me doren e tij deputete e kryetare bashkie, qe megjithese kane nderruar disa emra, ne secilin prej tyre kane nje krim. Nese nuk e ka kete minimum integriteti, te pakten sot te fshihej, te mbyllte gojen. Por joooo, del e kakaris maje stives se te zgjedhurve te inkriminuar, me te besuarve qe ka. Dhe sfidon, a jane 19. Nese jane fjala vjen 18, ai del i paster. Po Frrokun vrases, e quan? Po Ndoken tutor e rrembyes, e quan? Hoqi nga lista dy gra per ta bere deputet. Po Mondin e gjakderdhjes ne dere te komisariatit, kush e beri deputet? Apo e njeh per Armando. Te mos shkojme tek Bushi e Roshi qe nuk u dilte formulari per te treguar sa here jane ndaluar nga policite europiane per krime e droge. Apo Tur Bardhi qe edhe pse ka deklaruar plot 4 emra ka lene edhe 2 emra pa deklaruar e ndaj e pret ndjekja penale dhe largimi njesoj.

Ka shume prej banditeve te Rames qe kane fshehur te dhenat. Ne, bashke me qytetaret do ti gjejme. Do ta pastrojme politiken nga kriminelet.

Po me te vertete ky eshte fillimi. Fillimi i fundit per Perandorine e Krimit qe ngriti ne pushtet me doren e tij Edi(vini).

Lexo edhe: Politikanët na e hodhën prapë, ja “kleçka” që i shpëton pothuajse të gjithë nga dekriminalizimi

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img