Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Basha i përgjigjet ASHPËR djalit të Rrahman Rrajës: Do ta shohësh ti dhe gjithë soji e sorollopi tënd, mjerë ata që guxojnë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike i është përgjigjur sot nga Kurja djalit të deputetit socialist Rrahman Raja, Rexhepit, i cili i tha kryedemokratit një vit më parë kur u arrestua se “do shihemi në zgjedhje”.

Reagimi i Bashës ka qenë i ashpër, ku gjatë takimit me një grup të rinjsh në Krujë tha se Rrajat nuk do guxojnë të prekin votën e shqiptarëve në zgjedhjet e ardhshme.

“Rama ia ka lënë pushtetin në dorë Rrajave, ata bëjnë gjithçka, dhe kur vijnë zgjedhjet del Rraja dhe më thotë “do shihemi në zgjedhje”. Unë dua t’i them sot atij, do ta shohësh ti, dhe gjithë soji e sorollopi yt. Kjo betejë nuk bëhet për Bashën, por për të gjithë shqiptarët, dhe mjerë ata që kësaj rradhe do guxojnë të prekin votën e shqiptarëve,” deklaroi Basha.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img