Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha i pari te “Varrezat e Dëshmorëve”, Meta dhe Ruçi bashkë në 5 Maj për homazhe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta dhe kryeparlamentari Gramoz Ruçi, kanë nisur mëngjesin e sotëm me homazhe në përkujtim të 5 Majit, Ditës së dëshmorëve.

Ata kanë vendosura kurora me lule në memorialin “Nënë Shqipëri”.

“Ata bën sakrifica për lirinë dhe pavarësisënë e Shqiipërisë. T’i nderojmë këta heronj dhe heroina dhe të angazhohemi që të bëjmë shumë më tepër që qytetarët shqiptarë të gëzojnë liritë që u takojnë në vendi e tyre dhe në atdheun e tyre. Të ketë vendin që meriton në BE dhe të kenë një të ardhme evripoane”, tha Meta ndër të tjera.

Më herët, ka qenë kreu i PD Lulzim Basha ai që ka shkuar i pari për homazhe në “Ditën e Dëshmorëve”,  duke vendosur kurora me lule, i shoqëruar nga zyrtarë të tjerë të PD.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img