Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha i nxjerr Ramës videon e përplasjeve me gazetaret: I ofendon dhe intimidon! Po sikur të ishte vajza juaj?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cb476993c98f21a6c7011d284364c0d1

Kreu i PD Lulzim Basha ka postuar një video, ku shihet kryeministri Edi Rama në momente të ndryshme që ka pasur përplasje me gazetaret.

Basha ka postuar këtë video ku shihen përplasjet dhe shkruan “mendo sikur të ishte vajza juaj”.

“Imagjinoni një vajzë të vogël që kërkon frymëzim, me shpresën se një ditë do të jetë si modelet që ndjek. Tani imagjinoni si ndihet kur sheh gratë që sulmohen me arrogancë… Kur përqeshen… Kur ofendohen… Kur diskriminohen…Vetëm sepse bëjnë punën e tyre! Imagjinoni sikur ajo të ishte vajza juaj… Ky është mesazhi për të cilin ka nevojë? Vajza juaj po dëgjon dhe vota jote në 25 prill, mund të përcaktojë një tjetër model. Voto për ndryshimin”, thuhet në videon e postuar nga Basha.

Duket se në zgjedhjet e 25 prillit figura femërore është në qendër të fushatës elektorale të dy forcave politike në vend, PS dhe PD.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img