Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Basha “i mbyll gojën” Spiropalit në Kuvend: Mos e ngri zërin se shumë shpejt do bërtasësh para gjyqtarëve, vjen këtu e krekosesh me veshje firmato

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dita e sotme në Kuvend po vijon me replika të njëpasnjëshme mes ministres Elisa Spiropali dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Spiropali kërkoi nga Basha të kontrollojë gjuhën në këtë seance, ndërsa Basha akuzoi qeverinë Rama se nuk menaxhoi ashtu si duhet pandeminë dhe akuzoi ministrat e këtij kabineti se pavarësisht situatave kritike në të cilat vendi ndodhej, duke përmendur tërmetin dhe pandeminë, ata kanë vijuar të vjedhin.

Teksa Spiropali nga vendi i saj po përpiqej të replikonte me Bashën, ky i fundit “i mbylli gojën” duke i thënë se nuk është nevoja që të “bërtasë” pasi shumë shpejt këtë gjë do e bëjë para gjyqtarëve.

“Doni vettingun niseni nga vetja. Të vjedhësh 5 mln euro e të na krekosesh me firmato Mos bërtit se do të vijë rradha të bërtasësh para gjyqtarëve.  Ju që i mbyllët shqiptarët 2 muaj në karantinë totale. Nuk morët asnjë masë. Jeni njësoj si covidi,  madje jeni më vdjekjeprurrës se covidi. Ministrat shpirt kazmë që vazhdojnë vjedhin edhe në kohën e tërmetit, edhe në pandemi. Jo më kot jeni qeveria më e korruptuar e Ballkanit. Skam ndërmend të pranoj leksione nga ikonat e qeverisë më të korruptuar nga Ballkani”, tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img