Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Basha i kërkon llogari për Tahirin, Rama: Ç’të them unë, kush shkel në dërrasë të kalbur…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Që në nisje të seancës së sotme parlamentare kryeministri Rama dhe kreu i opozitës Basha kanë vijuar me replika dhe sulme ndaj njëri-tjetrit.

Mes shumë sulmesh, njër prej tyre ishte edhe çështja Tahiri. Sipas Bashës, Rama hesht prej disa javësh, ndërsa Rama është përegjigjur duke i thënë se janë organet hetimore që po merren me verifikimet përkatëse.

“Më thua kam 4 javë që s’flas për Tahirin, ca të them unë për Tahirin? Detyra ime është apo e jotja, e asnjërit prej nesh nuk është. Është detyra e tyre që po hetojnë atë. Nuk të ka caktuar njeri ty të bësh as gazetarin apo gjykatësin, prokurorin, por e bën se të intereson vetëm pushteti, je në gjendje të bësh llum cdo gjë. ? Bashkëpunëtorët i besoj dhe i mbroj idetë që ndaj e punën që bëjmë, por nuk jam avokati i asnjë bashkëpunëtori, kush prek në dërrasë të kalbur të shkojë të përgjigjet”, u shpreh Rama. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img