Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha i alarmuar për lirimn e Lul Berishës, zhvillon takime në Durrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

95551cda148ce9437a2dcd57f9934f0a

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shkuar sot në qytetin e Durrësit për të diskutuar mbi lirimn nga burgu të Lulzim Berishës dhe ndikimin e bashkisë në këtë proces.

Mësohet se Basha është takuar me anëtarë të degës, këshilltarët demokratë në bashki dhe deputetët e PD të Qarkut Durrës.

Ditën e djeshme u publikua nga BIRN dhe VOA një skandal ku tregonte për përfshirjen e kryebashkiakut Vangjush Dako në procesin për lirimin para kohe të Berishës. PD kishte akuzuar më herët se ishte kryeministri Edi Rama ai që nxori nga burgu Lul Berishën, me qëllim për ta përdorur në zgjedhjet e 2017-ës.

Lexo edhe:

Ben Blushi: Amerikanët e kanë gabim, ishte Lul Berisha ai që punësoi Vangjush Dakon   

Reagon për herë të parë Vangjush Dako: Lulzim Berishës i garantoj punë vullnetare, asnjë shkelje

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img