Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Basha flet pas takimit me Yuri Kim në Presidencë: Krenar për rolin që kisha në anëtarësimin e vendit në NATO, synoj t’i lartësoj marrëdhëniet me SHBA

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f1036e42624256e643e7843f2f669ac1

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar pas takimit që u zhvillua sot në Presidencë, me Yuri Kim, Metën, Ramën, Peleshin, Çuçin, Xhaçkën dhe aktorë të tjerë të rëndësishëm.

Përmes një shënimi në twitter, Basha shkruan se ndjehet krenar për rolin që ka pasur në kohën kur Shqipëria u anëtarësua në NATO.

Ai premton se në vazhdimësi do të synojë që marrëdhëniet dypalëshe SHBA-Shqipëri t’i lartësojë edhe më shumë.

Takim i shkëlqyeshëm sot me Yuri Kim gjatë seancës së NSC. Unë jam më krenar se kurrë për rolin tim për ta çuar Shqipërinë në NATO. Aleanca strategjike dhe miqësia e ngushtë midis Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara është thelbësore për sigurinë dhe të ardhmen e Shqipërisë, dhe unë synoj ta lartësoj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img