Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha flet pas takimit me ministrin Hungarez: Integrimi i Shqipërisë në vendnumëro për 8 vite!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c49b875bc8c2ff69c18b3b3c362027b8

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka folur pas takimit me ministrin Hungarez.

Gjatë fjalës së tij për gazetarës, Basha tha se në 8 vite integrimi evropian ka mbetur në vend numëro.

Sipas tij, dështimi i Ramës që shtoi kushtet për integrimin e Shqipërisë në BE.

“Takova zotin ministër të Jashtëm të Hungarisë në selinë e PD, të një vendi mik, që ndajmë miqësi që nga koha e Skënderbeut. Shpreha mirënjohjen time dhe të PD për mbështetjen që Hungaria i jep Shqipërisë në rrugëtimin e saj drejt BE. Për fat të keq kemi humbur 8 vite, Shqipëria ka mbetur në vend numëro, për shkak të kryeministrit në ikje, Edi Rama, i cili ka vënë interesat e veta mbi ato të shqiptarëve. Rama ka vendosur interesat e veta mbi atë të shqiptarëve. Pas zgjedhjeve e garantova se do kemi një epokë të re bashkëpunimi me vendet anëtare të BE dhe të të gjitha vendeve të tjera. Ishte pikërisht dështimi i Ramës që shtoi kushtet dhe do jetë 25 prilli ai që do të bëjë ndryshimin dhe afrimin e integrimit.

PD dhe opozita do të bëjnë gjithçka që pas 25 prillit, siç arritëm suksesin duke futur qytetarët në NATO dhe duke hequr vizat, na takon që pas 25 prillit të hapim negociatat dhe të përmirësojmë klimën e biznesit”, tha Basha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img