Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Basha entuziast për zgjedhjet e 25 prillit: Vendimi i parë që do të firmos si kryeministër

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0f8a5de56b20ed12d428a72d70a4dfcf

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pyetur për aktin e parë që do të bëjë në rast se vjen në pushtet pas 25 prillit.

Në një intervistë për ABC News, Basha thotë se plani ekonomik është parësor.

“Akti i parë dhe nuk do jetë vetëm një akt, do jetë plani ekonomik, për taksat, shërbimet për fermerët e tjerë.

Do të jenë një seri vendimesh që do kenë vetëm një qëllim. Paratë në duart e shqiptarëve, në xhepat e shqiptarëve dhe jo në një grushti oligarkësh.

Anulimi i një sërë masash që rëndojnë shqiptarët. Pa diskutim pjesë e kësaj do të jenë edhe një seri masash dhe ligjesh të cilat do të zhbëjnë këtë klimë mbytëse që Edi Rama dhe qeveria e tij kanë krijuar për ekonominë, për njerëzit, për shëndetësinë, për arsimin, për mediat. Pra anulimi i një sërë masash të padrejta të cilat rëndojnë sot mbi shqiptarët dhe pa diskutim vënia në lëvizje e programit tonë në të gjitha rrafshet që ju përshkrova më sipër. Këto pa diskutim do të jenë vendimet e ditëve të para”,- tha Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img