Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Basha e ‘mbush Facebook-un’ me gra, vendos foto ‘cover-i’ të gjitha kandidatet për deputete: Grua e fortë, Shqipëri e fortë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4b3786862a6987f848387085771c67a3

Beteja politike ka filluar prej kohësh mes dy liderëve kryesorë, Rama dhe Basha.

Ky i fundit e kritikoi kryeministrin për fyerje dhe seksizëm ndaj grave shqiptare, pasi Rama filloi të bënte krahasime mes kandidateve të tija dhe atyre të opozitës.

Më pas ishte maxhoranca që ia ktheu Bashës duke i thënë se ai nuk kishte asnjë grua në krye të listës për të 12 qarqet e vendit.

Ndërkohë kryedemokrati është mobilizuar dhe sot ka zhvilluar disa takime me gratë që kandidojnë në qytetin e Durrësit. Gjithashtu ai ka vendosur foto ‘cover’ në ‘facebook’ një kolazh me të gjitha gratë që janë kandidate për deputete në 25 prill.

Screenshot_32.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img