Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Basha: Drejtorët e policisë së Korçës dhe Gjirokastrës në shërbim të krimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka akuzuar dy drejtorët e policive të Korçës dhe Gjirokastrës se janë nën shërbimin e krimit dhe kryejnë trafik droge. Sipas Bashës, Arianit Arapi në Gjirokastër dhe Ajet Zyberi në Korçë janë dy nga personat e besuar të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, për të kryer këto punë.

Për kreun e PD-së, kjo tregon klabëzimin e shtetit dhe se ai ndodhet tashmë në duar të mafies. “A është kjo era shtet? Kjo është era e kalbëzimit të shtetit, është era e rënies së shtetit në duar të mafies. Cili është matësi kryesor i shtetit? Është forca dhe dhuna ndaj të pamundurve apo shërbimi ndaj krimit? Akuzat tona janë të vërtetuara edhe nga partnerët”, u shpreh Basha.

Lexo edhe: PD, Tabaku: Nga abuzime e qeverisë, çdo qytetar ka humbur 300 euro

Më shumë

spot_img
spot_img