Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Basha denoncon në Bashkimin Europian “tentativën e policisë për të manipuluar” vrasjen e Klodian Rashës

spot_img

Lajme të ngjashëm

114f9da87ef432f74301aa2b151bad56

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme nje takim online me reporterët e Parlamentit Europian, Joseph O’Reilly nga Irlanda, njëkohësisht dhe reporter i EPP/CD, si edhe me Petter Eide nga Norvegjia.

Bëhet me dije se Basha me reporterët ka folur rreth vrases së 25-vjeçarit, Klodian Rashës, i cili u vra nga një oficer policie si dhe përpjekjet për të manipuluar vrasjen.

Mësohet se Basha ka informuar reporterët se gjatë protestave është penguar e drejta e informimit pasi janë shoqëruar në komisariat disa gazetarë.

Takimi i planifikuar ka patur si temë diskutimi dhe zhvillimet e fundit të situatës se pandemisë, ekonomisë dhe politikes.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img