Basha del blof me abonentin që nuk paguan dritat prej 10 vitesh (Foto)

Publikuar tek: politike, më 21:05 21-01-2018 Basha del blof me abonentin që nuk paguan dritat prej 10 vitesh (Foto)

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha vijon të  bëj politikë me kategori të caktuara shtresash pa mbajtur përgjegjësi për ato çfarë thotë.

Rasti i fundit u shënua dje në Vaun e Dejës, teksa vizitoi shtëpinë e të moshuarit Jak Vjerdha, sipas të cilit, i ka ardhur një faturë dritash prej 5 milionë lekë.

Basha vuri në dukje se “fatura 5 milionë është për një shtëpi të varfër që ka një sobë me dru”.

Po si qëndron e vërteta?

OSHEE, duke ju referuar të dhenave në sistem saktëson se kontrata e furnizimit me energji elektrike është në emër të Jan Rroku, djalit të Jak Vjerdhës, banues në Vau i Dejës, Shkodër.

Gjithashtu, debia është 2.6 milionë lekë të vjetra, dhe jo 5 milione siç pretendon lideri i opozitës, Basha.

E dyta, nuk ekziston faturë me këtë vlerë (siç shikohet në foton e sistemit), por ështē totali i debisë së krijuar nga viti 2007, pra abonenti ka 10 vjet pa paguar dritat, të cilat ju prenë tre ditë më parë!!

“Të dhenat e sistemit tregojnë se kemi të bejmë me një konsum që varion nga 50 deri në 130 kw, mesatare mujore 2 mijë lekë”, sqaron OSHEE, sipas të cilës, “bonentit i është dhënë mundësia e lidhjes së aktmarrëveshjes, për ta paguar debinë me këste 1200 lekë/muaj si pensionist, por nuk ka pranuar”!

sferhgh35h3gdf.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010364055633545
array(1) { ["section"]=> string(75) "basha-del-blof-me-abonentin-qe-nuk-paguan-dritat-prej-10-vitesh-foto-107425" }