Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Basha bëri lëmsh Kuvendin, shihni ç’bën Rama në Sofje (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndërsa në Kuvend situata u tensionua ditën e sotme, ku kreu i PD Lulzim Basha bllokoi foltoren dhe si pasojë seanca u ndërpre dy herë, Rama ndodhet në Bullgari.

Kryeministri ka publikuar pak minuta më parë një video nga takimi në Samitin e BE dhe Ballkanit Perëndimor. 

Rama shihet teksa takon persanalitete të ndryshme të politikës europiane. Ndërsa për një moment shfaqet duke u përqafuar me presidentin seb Vuçiç dhe në një momemt tjetër bisedon me kryeministrin grek Tsipras.

Në samitin e Sofjes pritet që BE t’i japë një shtytje proceseve integruese. Ndërsa samiti është komplikuar nga refuzimi i Spanjës që të ulet në një tavolinë me krerët e Kosovës.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img