BASHA bën deklaratën E FORTË: Edi RAMA do ndiqet penalisht, i ka dosjet gati dhe e pret ndëshkimi!

Publikuar tek: politike, më 20:53 01-10-2020 BASHA bën deklaratën E FORTË: Edi RAMA do ndiqet penalisht, i ka dosjet gati dhe e pret ndëshkimi! Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se kryeministri Edi Rama do të ndiqet penalisht, menjëherë pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Basha tha se dosjet me shkeljet e rënda të Ramës dhe qeverisë së tij, tashmë janë “bërë palë”. Basha u zotua se Rama do të dërgohet para drejtësisë, dhe do të marrë ndëshkimin e merituar.

Deklarata e Bashës në emision:

Dosjet e Edi Ramës janë gati, Edi Rama do shkojë për ndjekje penale, dhe sa më përket mua si kryeministër, do të marrë ndëshkimin e merituar. Pas 25 prillit e pret drejtësia, e pret ndëshkimi i merituar. Nuk më takon mua ta ndëshkojë, por gjithë ato dosje që janë bërë palë. Nuk ka bashkëqeverisje me Ramën, Edi Rama do dërgohet para drejtësisë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-ambasadori amerikan, ARVIZU i drejtohet SHQIPTARËVE: Joe Biden është më mirë për JU
Gjiknuri për listat: 70% e individëve votojnë partinë, se nuk i interesojnë emrat e kandidatëve... »
Article Logic
Execution time: 0.011145114898682
array(1) { ["section"]=> string(102) "basha-ben-deklaraten-e-forte-edi-rama-do-ndiqet-penalisht-i-ka-dosjet-gati-dhe-e-pret-ndeshkimi-222385" }