Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
52 %
0.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Basha ashpërson gjuhën: Të vrasim republikën e vjetër, armata popullore do bllokojë zgjedhjet me krimin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me tone të ashpra gjatë fjalimit nga çadra e protestës ka shprehur vendosmërinë për bllokimin e zgjedhjeve përmes mosbindjes civile.

Basha ka bërë thirrje për “vrasjen” e republikës së vjetër duke shtuar se protesta për zgjedhje të ndershme dhe të lira ka mbështetje pa kushte nga SHBA.

Pjesë nga fjala e Bashë:

Armata popullore do bllokojë realizimin e zgjedhjeve me krimin me mosbindje civile me të gjitha format e lighshme. Nuk do të bojkotojmë zgjedhje, sepse zgjedhje fasadë nuk do të ketë.

Askush nuk do vrasë më veten, të gjithë bshkë do vrasim Republikën e Vjetër dhe do t’i japim Shqipërisë Republikën e Re, të drejtësisë së barabartë. Ky është edhe themeli i demokracisë më të madhe në botë, SHBA, nga të cilat kemi marrë dhe vazhdojmë të marrim mbështetje pa kushte për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img