Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Basha arrin të thotë vetëm tre fjali dhe pastaj ‘mbytet’ nga gazi lotsjellës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka arritur të thotë vetëm tre fjali para kamerave kreu i PD Lulzim Basha mes turmës së protestuesve, vendosur te Parlamenti.

“Pyetja është: Do pranojnë shqiptarët apo jo zgjedhën e krimit. Përgjigja është dhënë sot. JO. Rrugë tjetër s’ka. Kjo protestë e nënta tregon se kryengritja do fitojë, Rama do të largohet”, tha Basha por nuk mundi të vazhdojë fjalën për shkak të gazit lotsjellës që hodhi për herë të pestë policia duke detyruar sërisht protestuesit të zmbrapsen.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img