Hapësire reklamuese

Politikë

Barometri i Turizmit i OKB-së: Shqipëria, destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Shkruar nga Newsbomb
Barometri i Turizmit i OKB-së: Shqipëria, destinacioni më i
Barometri i Turizmit i OKB-së sapo ka bërë të ditur se Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për vitin 2023. Këtë lajm të mirë e ka ndarë kreu i shtetit, Edi Rama, përmes një postimi në platformën “X”. “Hej miq dhe udhëtarë! Barometri i Turizmit i OKB-së sapo ka bërë të ditur se Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për vitin 2023! Jemi të emocionuar dhe krenarë që na vlerësojnë peizazhet tona të bukura, kulturën e pasur dhe mikpritjen e ngrohtë. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për aventura në malet tona madhështore, relaksim në plazhet tona të pacenuara ose një udhëtim nëpër rrugët tona historike, Shqipëria ka diçka për të gjithë. Ejani dhe shikoni vetë pse të gjithë po flasin për Shqipërinë. Le të krijojmë kujtime së bashku që do të zgjasin një jetë! Mezi pres t'ju mirëpres të gjithëve!,” shkruan Rama.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese