Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Bardhi flet pas takimit me deputetin gjerman: Do të punojmë për një PD të bashkuar rreth vlerave të PPE

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas takimit me deputetin gjerman të CDU-së, Peter Beyer.

Në një postim në rrjetin social “Twitter”, Bardhi tha se është i vendosur të punojë për luftën kundër korrupsionit në Shqipëri si dhe për një PD më të bashkuar rreth vlerave evropiane të PPE.

Më tej, ai e cilëson deputetin gjerman Peter beyer si një mik të PD, dhe Shqipërisë.

“Peter Beyer është një mik jo vetëm i Partisë Demokratike, por është një mik i mirë i Shqipërisë. E falenderuam për mikpritjen dhe gjithë mbështetjen e vazhdueshme që i ka dhënë prespektivës europiane të Shqipërisë.

E siguruam se do të mbështesim pa asnjë rezervë…luftën kundër korrupsionit në Shqipëri, do të ruajmë dhe forcojmë partneritetit strategjik të PD me aleatët euro-atlantik, si dhe do të punojmë për një PD të bashkuar rreth vlerave të EPP dhe që është alternativë e besueshme për qeverisjen e vendit”, shkruan ai.

Më shumë
spot_img
spot_img