Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Bardhi, Bylykbashi dhe Vasili dalin bashkë në konferencë: Tani që kërkuam hapje 100% të listave, Ramës i ka ikur gjuha, doli zbuluar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0f442f2f7ace84f320db4266776660b4

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi, bashkë me Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin e LSI kanë dalë në një konferencë për shtyp lidhur me hapjen e listave.

Sipas Bardhit, “maska e Edi Ramës tani ka rënë” pasi PD ka kërkuar hapjen 100% të listave pa prekur koalicionet.

“Maska e Edi Ramës ka rënë. Sipas Ramës 100 deputete i zgjedh kryetari dhe 40 populli.

Si një humbës dhe frikacak po përpiqet të zhbëjë marrëveshjen e 5 qershorit me pretekstin e hapjes së listave. Tani i ka ikur gjuha, doli zbuluar para qytetarëve dhe partnerëve si mashtrues dhe frikacaku më i madh në vend. Tani e shohin të gjithë që hapja e listave ishte lojë për të dëmtuar koalicionin opozitar”, tha Bardhi.

“Në parim një kryeministër bashkë me ca të tjerë që vidhnin votën e qytetarëve, u bënin presion, e shisnin e blenin, s’mund të flisnin në emër të tyre. Por ky ishte pazar brenda parlamentit. Donin të heqnin koalicionet sepse kalicioni opozitar është fitues”, tha ndërkaq Vasili.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img