Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
60 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Barcelona thumbon Ronaldon: Messi nr. 1, por çmimet i marrin të tjerë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shumë “ledhatime” për Lionel Messi dhe një frazë ironike dedikuar fituesit të Topit të Artë, Cristiano Ronaldo. Presidenti i Barçës, Josep Maria Bartomeu, ka lavdëruar “Pleshtin” argjentinas në një intervistë për TV zyrtare të katalanasve.

“Leo mbetet numri 1 në botë edhe pse çmimet i ngrenë të tjerë futbollistë. Duhej ti kishin dhënë Topin e Artë 2014 pavarësisht gjithçkaje, për  njeriun që është dhe për mënyrën sesi luan futboll. Ai është nën kontratë me ne dhe nuk ka asnjë arsye që ta shesim Messi, apo ndonjë koleg të tijin” tha presidenti i Barcelonës.

Bartomeu iu rikthye dhe të ashtuquajturve konflikte Brenda dhomave të zhveshjes, duke nisur nga marrëdhënia e tensionuar mes Leos dhe Luis Enrique: “Ju kujtoj se që të dy përgënjeshtruan ato që janë thënë. Kërkesa e lartë e trajnerit është një virtyt, dhe ne e dimë sa ngulmues është ai”. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img