Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Barcelona në hetim për taksat, media spanjolle: Mund të përjashtohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Barcelona mund të përjashtohet nga Liga për një ose dy sezone. Sipas asaj që publikon Mundo Deportivo, do të jetë kjo kërkesa e prokurorit Jose Perals me rastin e procesit të operacionit Neymar, që do të shohë në bankën e të akuzuarve presidentin aktual të Barcelonës, atë që ka qenë më parë dhe vetë klubin. Pikërisht Sandro Rosell dhe Josep Maria Bartomeu rrezikojnë disa vite në burg dhe gjoba të larta. Parodoksi është që Barcelonës i duhet të luajë për titullin. 

Të enjten gjyqtari Pablo Ruz ka vendosur të dërgojë për gjykim Rosell dhe Bartomeu për një seri krimesh që prej vitesh në sistemin fiscal spanjoll. Në mënyrë të vecantë janë akuzuar se nuk kanë paguar taksat e detyrueshme të lojtarëve dhe që kanë inskenuar kontrata me shoqëri komode për të garantuar hetimin e Neymar. Sipas shtypit spanjoll akuza dyshon një fshehje të taksave prej 12 milionë eurosh dhe në këtë rast ligji parashikon dënime që shkojnë nga dy deri në 6 vite burg. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img