Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
58 %
2kmh
0 %
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
Die
20 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Barack Obama mbështet publikisht Suzana Shkrelin për Kongresin Amerikan, ja çfarë shkruan

spot_img

Lajme të ngjashëm

25a8a98b89157b876131473a49a1d847

Presidenti i SHBA-së, Barack Obama ka publikuar një deklaratë ku jep mbështetjen e tij për 30 kandidatë të Partisë Demokratike që kërkojnë të hyjnë në Kongresin Amerikan. Mes tyre është edhe Suzana Shkreli, shqiptarja që jeton në Michigan.

Duke e konsideruar si “të zgjuar dhe të fortë”, Obama shkruan për Shkrelin: “Në Kongres, Shkreli do të jetë liderja për të cilën ne kemi nevojë për krijimin e një shteti të drejtë, të sigurtë dhe të fuqishëm për familjet punëtore”.

Presidenti Obama ka kërkuar nga votuesit në Michigan që të votojnë për 29 vjeçaren Suzana Shkrelin, e cila nëse zgjidhet në Kongres, do të hyjë në histori si anëtarja më e re e tij. 

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img