Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
27 %
1.5kmh
0 %
Enj
31 °
Pre
30 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Banorët i bllokuan rrugën Ramës në Korçë, Klevis Balliu: Katër herë ndërrove vendin e takimeve nga frika, s’ke parë gjë akoma

spot_img

Lajme të ngjashëm

87b8ed10c411ac81e5b355198e599e08

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta në bashkinë e Devollit, ku qytetarët kanë bllokuar rrugën Korçë-Bilisht duke e detyruar të devijojë drejtim.

Ish-deputeti i PD për Qarkun e Korçës, Klevis Balliu thotë se Rama u detyruar të ndërronte katër herë rrugë dhe vendin e takimit nga frika e qytetarëve. Sot i tmerruar bën presion me policinë shkruan Balliu, ndërsa shton se Rama ska parë gjë akoma.

‘Erdhe në Qarkun e Korçës por ti nuk shkel dot në asnjë vend pa gjetur protesta, pa gjetur revoltën qytetare. Katër herë ndërrove rrugën dhe vendin e takimeve nga frika e qytetarëve, të cilët kanë që në mëngjes që të kërkojnë, por ti fshihesh dhe mbrohesh njësoj si narkotrafikantët e shpallur në kërkim. Sot i tmerruar bën presion me Policinë. Ske parë gjë akoma’, shkruan Klevis Balliu.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img