Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Banorët e Thethit u bllokuan nga dëbora, nis puna për zhbllokimin e rrugës (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

01cc76a4d8fb857ed58dc3583691890f

Reshjet e dëborës kanë sjellë bllokimin e Thethit, i cili është izoluar prej disa ditësh.

Trashësia e dëborës ka arritur deri në 1 metër duke bërë të pamundur kalimin e mjeteve dhe banorëve.

Por bëhet me dije se në Bogë-Theth kanë mbërritur dy makineri të cilat po punojnë për të bërë të mundur zhbllokimin e rrugëve.

Efektivët e Komandës Mbështetëse në bashkëpunim me ARSSH janë duke punuar për të bërë të mundur zhbllokimin në këtë rrugë, ku banorët prej disa ditësh janë të izoluar.

Më shumë

spot_img
spot_img