Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Banorët e Senicës bllokojnë aksin Kardhiq-Delvinë, kërkojnë rrugë për fshatin e tyre: I kemi shkruajtur edhe Edi Ramës (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Banorët e fshatit Senicë në Delvinë, kanë bllokuar paraditen e sotme rrugën Kardhiq-Delvinë. Ata kërkojnë që firma që po ndërton këtë aks të rëndësishëm në jug, të ndërtojë dhe rrugën e fshatit të tyre.

Banorët e Senicës kanë dalë të gjithë në rrugë, duke bllokuar dhe qarkullimin e mjeteve.

Ata shprehen se për këtë shqetësim i kanë shkurajtur edhe kryeministrit Edi Rama, por deri tani nuk ka asnjë reagim. Sipas tyre, firma që ndërton Kardhiq-Delvinën, duhet të ndërtojë dhe rrugën e fshatit të tyre.

Më shumë

spot_img
spot_img