Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Banorët e Rinasit në ditën e katërt të protestës, kërkojnë kthimin e rrugës me dy korsi, paralajmërojnë tubime të tjera

spot_img

Lajme të ngjashëm

Banorët e Rinasit po protestojnë sërish ditën e sotme, pasi rruga me nje vendim të ARRSH është bërë vetëm me një sens lëvizje, duke i penalizuar në përditshmërinë e tyre.

Ata kanë bllokuar për të katërtën ditë rrugën dhe janë mbledhur bashkë më fëmijët para shkollës 9-vjeçare “Rexhë Deliu”, ndërsa kërkojnë ndërhyrjen e autoriteteve që të marrin një vendim për zgjidhjen e këtij problemi dhe rruga të kthehet me dy sense lëvizje.

Edhe sot në shenje protestë, prindërit nuk kanë dërguar në shkollë fëmijët e tyre, për shkak se ka shumë kosto pas bllokimit të rrugës.

Bashkë me fëmijët ata janë ulur këmbë kryq me thirrjet “Hapni rrugën”. Banorët kanë parlajmëruar se krahas kësaj proteste, do të ketë edhe protesta  të tjera në orët e pasdites.

Më shumë
spot_img
spot_img