Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Banorët e ‘Astirit’ sërish në protestë, Balliu: Kontrolli i Lartë i Shtetit ka nxjerrur se si është abuzuar në miliona euro para publike edhe në rrugë të tjera

spot_img

Lajme të ngjashëm

ff59cc040d29d95fd94fa44f8c12f6c6

Banorët e ‘Astirit’ kanë bllokuar sërish rrugën në një pjesë të ‘Unazës së Re’, duke protestuar për kauzën e tyre.

Me banderolat ‘Ky është genocid, mbrojmë familjet tona’, si dhe me thirrjet ‘Rama ik’ dhe ‘Lironi çunat’, banorët e Astirit kanë filluar protestën që tashmë mbush një vit rresht rreth orës 18:30.

Së bashku me protestuesit ka qenë prezent edhe ish deputeti i PD, Klevis Balliu, i cili gjatë fjalimit  theksoi se edhe Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH)  ka nxjerrur se si Rama ka vjedhur qindra milionë euro edhe në rrugën Milot-Balldren, përveç aferës super korruptive në Unazën e Re.

‘Ju bëj me dije se vetëm sot KLSH, ka nxjerrur se si është abuzuar me paratë e shqiptarëve, se si Rama ka vjedhur qindra miliona euro nga rrugë të ndryshme, siç është edhe ajo e Milot-Balldren’, ka thënë ndër të tjera ish deputeti Balliu.  

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img